Консульство України в Сан-Паулу

, Київ 20:46

Часті запитання / FAQ

Чи можна продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

З 1 квітня 2015 року втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. № 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», якою було передбачено можливість продовження терміну дії паспортів зразка 1994 року (темно-вишневого кольору). З 1 квітня 2015 року у разі закінчення терміну дії паспорта необхідно оформити новий паспорт або, у разі необхідності, посвідчення особи на повернення в Україну. Продовження терміну дії паспорта зразка 1994 року (темно-вишневого кольору) не здійснюється. Такий порядок відповідає вимогам чинної норматично-правової бази країн Європейського Союзу та інших країн, згідно з якими паспортний документ не повинен мати строк дії понад десять років.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7 Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню діркопробивачем машинозчитувальної зони, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Бразилії. Як можна оформити новий паспорт через Консульство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції з відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», Вам може бути оформлено паспорт в Консульстві. Строк оформлення закордонного паспорта у закордонних дипломатичних установах України може становити до 3-х місяців.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Бразилії на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Бразилії. Вам необхідно звернутися особисто до Консульства для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Детальніше про порядок оформлення посвідчення особи на повернення в Україну дивіться у розділі "Паспортні дії"

Чи можу я оформити в Консульстві паспорт громадянина України ("внутрішній") або вклеїти до нього фотокартку у зв’язку з досягненням 25-ти чи 45-тирічного віку?

Ні, оформлення паспорта громадянина України ("внутрішнього"), а також вклеєння до такого паспорта фотокарток та інші дії здійснюються винятково в Україні.

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульській установі?

Проїзні документи дитини не оформлюються. У Консульстві дитині, незалежно від віку, може бути оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Чи можна "вписати" дитину у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

З 1 квітня 2015 року втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», якою було передбачено можливість внесення відомостей про дітей до паспортів батьків. Новим Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено. Кожній дитині, яка є громадянином України, оформлюється окремий паспорт, незалежно від віку.

Чи можна в Консульстві обміняти внутрішній паспорт у зв’язку із зміною прізвища, наприклад одруженням?

Обмін паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища, наприклад одруженням, здійснюється виключно територіальними підрозділами Державної міграційної служби України за місцем проживання. Більш детально тут:http://dmsu.gov.ua/posluhy/pasport-gromadyanina-ukrajini/704-obmin-pasporta-gromadyanina-ukrajini-u-zv-yazku-zi-zminoyu-prizvishcha-im-ya-abo-po-batkovi

Всі дії стосовно паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта), у т.ч. видача, вклеювання фотографій, обмін, видача замість втраченого тощо здійснюється виключно територіальними підрозділами Державної міграційної служби України.  

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчується у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул має право засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (бланк такої заяви видається в Консульстві).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш дійсний закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта громадянина України ("внутрішнього") представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Які типи довіреностей підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі доручень?

Відповідно до п. 3.5.3. Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженого спільним Наказом Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 р. № 142/5/310,

довіреності (їх дублікати) на право розпорядження майном, у тому числі транспортними засобами, а також довіреності, видані в порядку передоручення, їх скасування або припинення дії, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі доручень, посвідчених у нотаріальному порядку, через Міністерство закордонних справ України відповідно до вимог Положення про Єдиний реєстр доручень, посвідчених у нотаріальному порядку.

Чи оформлюються довіреності іноземною мовою?

Ні, довіреності оформлюються винятково українською мовою.

Чи потрібна копія паспорта громадянина України особи, на ім’я якої оформлюється довіреність?

Копія паспорта не потрібна, проте довіритель має знати дані цієї особи: дату та орган видачі паспорта, дату народження та адресу реєстрації в Україні, ідентифікаційний номер.

Де в Україні можна легалізувати документи для Бразилії (проставити штамп „Апостиль”)?

У залежності від виду документа «Апостиль» проставляється:

  • Міністерством освіти і науки України– на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші.
  • Міністерством юстиції України– на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
  • Міністерством закордонних справ України– на всіх інших видах документів.

Які документи необхідні для оформлення довідки про сімейний стан?

З метою реєстрації шлюбу для підтвердження сімейного стану до компетентного органу  Бразилії громадянами України подається відповідна заява, яка оформлюється у Консульстві. Підпис громадянина на заяві щодо сімейного стану потребує нотаріального посвідчення, а тому її оформлення має здійснюватись у повній відповідності до Положення про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України від 27.12.2004 року №142/5/310.

Консульський збір за оформлення довідки про сімейний стан становитиме 120 реалів.

 

Яким чином можна отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер)?

З порядком отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків для повнолітніх і неповнолітніх осіб, які проживають в Україні та за її межами, можна ознайомитися на офіційному порталі Державної фіскальної служби України.

 

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням, який (а) оформив (ла) виїзд на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та повинен перебувати на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном.

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

Чи позбувається громадянин України автоматично громадянства України, якщо він набув громадянства Бразилії?

 Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України», якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Таким чином, набуття громадянства іноземної держави без передбаченої Законом процедури припинення громадянства України не тягне за собою жодних правових наслідків.

У нас на території Бразилії народилася дитина, нам потрібно її зареєструвати громадянином України. Наші дії?

 

Для того, щоб зареєструвати дитиною громадянином України, Вам необхідно подати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, заяву про реєстрацію дитини громадянином України, свідоцтво про народження дитини.

Довідка оформлюється безкоштовно.

 

Чи може стати на тимчасовий консульський облік громадянин України, який набув громадянства Бразилії?

Ні, оскільки, разом із заявою на постановку на тимчасовий консульський облік подається копія сторінки паспортного документа з написами і відомостями про пред’явника документа, подається в обов”язковому порядку оригінал і копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання громадянина України в цій іноземній державі. У випадку оформлення громадянином України громадянства Бразилії такий документ відсутній.

Чи потрібно при оформленні дозволу на залишення на постійне місце проживання за кордоном подавати довідку про сплату податку та про відсутність податкових зобов'язань?

 

Відповідно до Порядку розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном, затвердженого наказом МЗС України від 22.11.1999 р. № 201 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 22.12.1999 р. № 903/4196), така довідка не вимагається.

Чи можна оформити візу безпосередньо в Бразилії?

Ні, візи в обов’язковому порядку оформлюються консульськими установами Бразилії за кордоном.

Якщо я хочу відвідати одну з країн, що входять до зони дії Шенгенської угоди, в якій консульськкій установі я маю відкривати візу?

Обов’язково в консульській установі країни, яку Ви збираєтесь відвідати. Якщо Ви збираєтесь відвідати декілька країн, що входять до зони дії Шенгенської угоди, Ви маєте відкривати візу в консульській установі тієї країни, в якій Ви збираєтесь провести найбільше часу, або в консульській установі країни, кордон якої Ви будете перетинати першим.

 

Чи може Консульство України надати послуги адвоката?

 

Консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами.

 

Чи може сприяти Консульство працевлаштуванню громадян України на території Бразилії?

Питання працевлаштування громадян України за кордоном не належить до компетенції закордонних дипломатичних і консульських установ України.

Яким чином сплачується консульський збір?

Ви можете сплатити консульський збір у відділеннях банку на підставі отриманих в Консульстві платіжних доручень. Сплата консульського збору готівкою у Консульстві не допускається.

Для отримання більш детальної інформації з консульських питань Ви можете звертатися до Консульства особисто, засобами телефонного, електронного чи поштового зв’язку.

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06,   +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

Е-mail: dmsu@customs.gov.ua

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19


Консульство України в м.Сан-Паулу
Керівник: Григораш Валерій Григорович
Консул-керівник Консульства України в м. Сан-Паулу
Адреса:

Alameda dos Jurupis,  nº 1005, cj. nº 81-82, Moema, São Paulo – SP, Brasil, CEP: 04088-003

 

Телефон: (00 5511) 43719450, (00 5511) 974670087 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (00 5511) 43719452
Ел. пошта: gc_brsp@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://sao-paulo.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Понеділок-п'ятниця: з 09:00 до 16:00

Останній робочий день місяця: з 14:00 до 16:00

Обідня перерва: з 13:00 до 14:00

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства:

понеділок, середа, п'ятниця: з 09:00 по 13:00

Оскільки в установі працює один співробітник, прохання домолятися про відвідання у попередньому порядку за наступним телефоном: (11) 974670087 

Межі консульського округу:

Штати Федеративної Республіки Бразилія: Еспіріто-Санто, Мінас-Жераіс, Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Паранá, Ріо-Гранде-ду-Сул, Санта-Катаріна

Примітки:

У надзвичайних випадках (техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, поранення/загибель громадян України тощо), які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, надання консульської допомоги здійснюється також у неприймальний час