Консульство України в Сан-Паулу

, Київ 20:45

Тарас Шевченко – поет України

07 березня, 21:08

На початку березня в Україні та у всьому світі вшановують ім’я видатного українського поета, художника та національного героя – Тараса Шевченка.

Тарас Шевченко у XIX столітті пробудив культурне відродженя українського народу, оспівуючи волю і суверенність України. В його поезіях висвітлена ідея вільної незалежної української людини. Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, провидець, великий патріот та один з найбільших революціонерів нашого народу. Починаючи з найперших творів, Тарас Шевченко показав себе патріотом України, адже справді майже кожна сторінка  видатного «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, заклик до боротьби за правду і справедливість. І хоч минуло вже саме цими днями 204 роки віддня його появи на світ, а значущість цієї постаті та його слів абсолютно не зменшилася. Поезія Шевченка змусила світ не лише почути красу української народної пісні, але й пройнятись повагою до справжнього українського літературного слова та жанру. 

Уже понад два століття великі праці українського пророка підкорюють і світ, як великі мегаполіси так і маленькі містечка, сусідні країни та далекі континенти. Так, сила Тарасового слова  підкорила і Бразилію, де шанують і передають з покоління в покоління мудрість і науку Тараса Григоровича Шевченка.

Українці закордоном активно підтримують живу пам’ять про Поета, про що свідчить встановлення 128 пам’ятників Шевченку по всьому світу, серед яких 3 пам’ятника – у Бразилії.

Це ще раз свідчить про те, що Тарас Шевченко – батько національної української культури, про що ми з гордістю розповідаємо усьому світу та гордо несемо настанови Шевченка любити свою Батьківщину та завжди залишатись людьми.