Консульство України в Сан-Паулу

, Київ 20:45

Щодо епідемологічної ситуації в Бразилії

15 січня, 00:00

З початку 2017 року у Бразилії стала поширюватися жовта лихоманка, яка передається укусами москітів від лісних мавп. У рамках запобіжних заходів безпеки органами охорони здоров’я суб'єктів федерації, зокрема у штатах Еспіріту Санту, Баія, Ріо-де-Жанейро, Мінас-Жераїш, Сан-Паулу,  прийняті рішення  щодо закриття парків та проведення вакцинації населення. 

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у період з лютого по березень 2018 року будуть проводитися кампанії з вакцинації проти жовтої лихоманки у 75 муніципалітетах у штатах Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро та Баія. Загалом у трьох штатах будуть вакциновані 19,7 млн. чоловік.

У зв'язку з цим, просимо ознайомитися з інформацією "Небезпека для здоров'я, щеплення"  

Небезпека для здоров'я, щеплення

Бразилія не вимагає при в’їзді на її територію міжнародного сертифікату про вакцинацію і профілактику жовтої лихоманки (передається з укусами москітів).

Тим, хто прямує до Бразилії і не має щеплення від жовтої лихоманки або зробив її більш 10 років тому, і хто планує відвідати райони лісів і річок, що вважаються зонами ризику, рекомендовано пройти вакцинацію. До цих зон відносяться всі штати північного і центрального західного регіонів, а також частина штатів північно-східного регіону (штат Мараньао,південно-західна частина штату Піауі, західна і південна часитини штату Баїя), південно-східний регіон (штат Мінас-Жераїш, Південь і Захід штату Ріо-де-Жанейро, Захід Сан-Паулу і Північ штату Еспіріту-Санту) і південний регіон (Захід штатів Парана, Санта-Катаріна і Ріо-Гранде-ду-Сул).

Для того, щоб виключити ризик захворювання на жовту лихоманку, необхідно зробити щеплення, як мінімум, за десять днів до поїздки.

Щоб уникнути інших небезпечних захворювань, які не мають вакцини (лихоманка денге, малярія) і передаються з укусами комах, рекомендується активне використання різних репелентів.

Існує ризик зараження гепатитом В, особливо при статевих контактах, переливанні крові і т.д. Широко поширені венеричні захворювання.

Перед відправкою до Бразилії, мандрівникам рекомендується переконатися, що їх звичайні щеплення ще діють. Такі вакцини, як, наприклад, від грипу, вітряної віспи, поліомеліту, кору, свинки, краснухи, дифтерії, коклюшу, правця робляться на всіх етапах життя.

Для всіх невакцинованих людей рекомендуються щеплення від гепатиту А, гепатиту В, тифу. У випадках планованих значних контактів з тваринами також рекомендується щеплення від сказу.

Зберігається вимога бразильської влади до вакцинації дітей у віці від трьох місяців до шести років проти поліомеліту.

Продаж антибіотиків без рецепта місцевого лікаря в Бразилії заборонена.

 

Медичне страхування

Бразильська влада не вимагає обов’язкової наявності поліса медичного страхування. Разом з тим, з огляду на те, що медичне обслуговування для іноземних громадян у країні є платним, рекомендується мати міжнародну медичну страховку. При оформленні в Україні такої страховки необхідно переконатися, що страховий поліс буде діяти і на території Бразилії.